воскресенье, 1 ноября 2015 г.


Про користь ранкової гімнастики 

Ще в дитячому садку нам твердили про те, що запорука міцного здоров'я - ранкова зарядка. З тих самих пір в нашій голові міцно влаштувалася установка «зарядка = здоров'я». Проте з якоїсь причини цей, здавалося б, нескладний комплекс вправ міцно влаштувався в режимі дня величезної кількості людей?
Ранкова гімнастика-це комплекс фізичних вправ, виконувати які необхідно безпосередньо після пробудження. Головна її мета - зарядити наш організм запасом енергії на весь день, «розбудити» організм після сну, підвищити загальний тонус.
Як ми вже вказали, ранкова гімнастика переслідує ряд цілей. Проте на цьому її позитивний вплив на організм не обмежується. Так навіть за допомогою звичайної зарядки можна підтримувати своє здоров'я на належному рівні навіть в літньому віці. Крім цього виконуючи зарядку вранці, ви знижуєте ризик травм і забоїв до мінімального рівня, так як всі м'язи будуть в тонусі, суглоби будуть досить « розігріті». Як правило, зарядка опрацьовує всі основні групи м'язів. При цьому активно починає працювати кожна система організму, кожен орган. Так само зарядка позитивно впливає на поставу. Вночі кров починає циркулювати по судинах в рази повільніше, ніж у денний час, серцевий ритм сповільнюється. Після виконання ранкових вправ вся кровоносна система починає працювати з новою силою. Робота серця і судин поліпшується. Корисна буде зарядка і для людей, які прагнуть позбавитися від зайвої ваги. Така гімнастика не вимагає особливих зусиль, але в той же час, по ефективності дорівнює повноцінним тренуванням, адже вона прискорює обмін речовин в організмі. Як виконується ранкова зарядка?Мабуть, кожен з нас хоч раз виконував ранкову гімнастику. Як правило, це комплекс, що включає в себе нескладні вправи: вправи, присідання, нахили, махи, ривки, віджимання і так далі. Складність зарядки може варіюватися від рівня вашої фізичної підготовки, від кількості вільного часу і від ваших потреб. Але, як показує практика, навіть 10-15 хвилин простих вправ в день, достатньо для того, щоб підтримувати бадьорість тіла і духу. Ранкова гімнастика в обов'язковому порядку виконується, як випливає з назви, вранці, відразу після пробудження, перш ніж ви приступите до своїх справах. Дуже важливо виконувати зарядку на голодний шлунок. Зарядка на ситий шлунок стане колосальним навантаженням на знесилений після глибокого сну організм.
Гімнастику варто включити в комплекс гігієнічних процедур. Іншими словами, виконання вправ має стати для вас такою ж звичною справою, як ранкові водні процедури. Не буде зайвим доповнити зарядку обтиранням і контрастним душем. Так обмінні процеси почнуть працювати ще швидше.Комплекси ранкової гімнастики відрізняються за спрямованістю. Комусь достатньо загальних вправ, спрямованих на тренування всіх груп м'язів. Комусь необхідний заряд бадьорості з ранку. Інші бажають розвинути гарну поставу або відновлення після травм. З цієї причини слід чітко визначити мету, з якою ви будете виконувати вправу. Потрібний комплекс можна знайти в інтернеті, книгах або ж проконсультувавшись з лікарем. До речі, зарядка показана абсолютно будь-яким категоріям людей, будь то дитина, чи пенсіонер.
Стандартна ранкова зарядка триває 10-15 хвилин. Кожна вправа виконується по 30-60 секунд. Послідовність така: в першу чергу виконується розминка шиї, плечового пояса, рук, спини, тазової області, гомілок. Далі в такій же послідовності виконуються основні вправи. Врахуйте, що необхідно виконувати розминку перед кожною зарядкою, інакше ви ризикуєте заробити розтягнення або навіть вивих.Не забувайте про правильне дихання: вдих носом, видих ротом. Дихання повинно бути розміреним, ритмічним. Слідкуйте за вашим самопочуттям. Якщо ви відчуваєте, що воно різко погіршилося, варто припинити заняття і проконсультуватися з вашим лікарем.
Присвятіть ранковій гімнастиці всього 10 хвилин вашого часу, і ви відразу ж відчуєте приплив енергії, який буде супроводжувати вас весь день. Через тиждень - два регулярних занять ви відчуєте загальне поліпшення здоров'я, тонус м'язів, активну роботу всіх систем організму і піднесений стан!

Комментариев нет:

Отправить комментарий