Школа здоров'я

                        ЩОБ ДИТИНА БУЛА ЗДОРОВОЮ

                                                   ПОРАДИ БАТЬКАМ   
1. Прокидатись кожен день о тій самій годині. Дотримуватись режиму дня.
2. Загартовувати свій організм, почина­ючи день з ранкової гімнастики.
3. Умиватись холодною водою з ми­лом.
4. Чистити зранку зуби.
5. Чисті руки, помиті овочі та фрукти допоможуть дитині уникнути шлункових хвороб.
6. Більше рухатися, перебувати на свіжому повітрі.
7. Берегти очі: не дивитись довго телевізор. Не роздивлятись малюнки лежачи, робити зарядку для очей.
8. Щоб горло було здоровим — дихати носом, особливо взимку та восени.
9. Користуватися гребінцем, носович­ком.
10. Правильно сидіти за столом — не горбитися, ноги ставити на підлогу.
11. Вчасно лягати спати. Під час сну організм відпочиває, міцніє, росте.
12. Добре ставитися до всіх і до всього, робити добрі справи — це теж здоров'я дитини.
Створюйте у сім'ї спокійну психологічну атмосферу, приділяйте більше часу для спілкування з дітьми. Оскільки дитина діє за прикладом оточуючих людей, то дорослі в першу чергу повинні самі дотримуватися цих рекомендацій.

                      

                 Підбираємо спортивну секцію для дитини

Усім дітям без виключення корисна фізкультура, але чи варто тягнути чадо у басейн або віддавати на карате? Давайте розберемося, як краще фізично навантажувати дитину і в якому віці які види спорту будуть кращі для дитини.Будь-яка людина краще себе почуває і виглядає, якщо її м’язи і органи споживають більше кисню. Чим вища фізична активність, тим більше насичуються киснем м’язи.Фахівці довели: людина втрачає фізичну силу, оскільки гинуть нервові клітини. Правильним буде і зворотне твердження. Наше тіло складається на 40% із м’язів, і кожен з них дає інформацію в головний мозок. Якщо людина займається фізкультурою, то клітини її головного мозку постійно в роботі: скорочуються м’язи – розвивається головний мозок. Саме тому така важлива фізична активність для дітей.

Від двох до чотирьох

У віці від двох до чотирьох років краще всього віддати дитину займатися гімнастикою. У ранньому віці діти на уроках гімнастики в основному освоюють загальнорозвиваючі вправи, а також грають в рухливі ігри. Подібні заняття в ранньому віці дозволяють розвинути у дитини хорошу пам’ять, позбавляють її від нерішучості, виховують самостійність, привчають до акуратності і ввічливого спілкування з дорослими людьми, особливо з педагогами. Але все таки рекомендується спершу спортивна гімнастика, а вже потім – наступні секції.

Від чотирьох до десяти

Для дівчаток чотирьох років оптимальний варіант – секції художньої гімнастики, синхронного плавання, фігурного катання, танців або балетна школа. Заняття в таких гуртках сприяють розвитку творчого мислення, формують фігуру майбутніх красунь, піднімають самооцінку. Будь-яка дівчинка, що робить перевороти і стійку на руках чи вміє сідати на шпагат, викликає захоплення оточуючих, привертає увагу і є прикладом для інших.Хлопчиків у віці 4-5 років після спортивної гімнастики краще віддати в секцію плавання, танців, єдиноборств чи командних ігор. Такі види спорту виховують в майбутніх чоловіках вольові якості, відповідальність, концентрацію уваги і тактовність. Часто діти відвідують декілька секцій, але згодом доцільно вибрати одну-дві.Діти старші 8-10 років, як показує практика, продовжують заняття у вибраних секціях.

Важливо

Успіх та повноцінний розвиток дитини залежать від задоволення і інтересу до занять. Тому, перш ніж віддати сина, приміром, в секцію хокею, щоб повторити шлях його батька, запитайте своє дорогоцінне чадо, а що саме хочеться йому. У такому випадку ви опинитеся не тільки самою близькою і рідною людиною для майбутнього маленького генія, але і станете його головним союзником, партнером і кращим другом по життю!


                  Як обрати спортивне взуття для дитини

Спортивне взуття повинне підтримувати стопу при активних рухах. Для профілактики травм важливі: негладка, амортизуюча підошва і щільна фіксація.  “Липучки ” або шнурки дозволяють досягти ідеального облягання ніг з урахуванням їх анатомічних особливостей. Чешки дітям надягають тільки на музичні заняття, для занять фізкультурою вони не підходять. Тонка шкіряна підошва ковзає і не амортизує, фіксацію і підтримку стопи чешки також не забезпечують.
Комментариев нет:

Отправить комментарий